Sapanca'da Binicilik

Binbir ton yeşilin, sarının, turuncu ve mavinin tek karede buluştuğu doğa harikası Sapanca’ya gidin ve dağ yollarında atlı safari ile özgürlüğü yaşayın. Sapanca Ormanları’nın gizemli patikalarında, rehber eşliğinde, saatler boyu veya isterseniz gün boyu atlı safari yapabilirsiniz. Çocukların ata binmeyi öğrenmelerinin en iyi yolu, genellikle boylarına uygun, yere sağlam basan midillilere binmektir.

Sapanca'da Binicilik

Binbir ton yeşilin, sarının, turuncu ve mavinin tek karede buluştuğu doğa harikası Sapanca’ya gidin ve dağ yollarında atlı safari ile özgürlüğü yaşayın. Sapanca Ormanları’nın gizemli patikalarında, rehber eşliğinde, saatler boyu veya isterseniz gün boyu atlı safari yapabilirsiniz.
Çocukların ata binmeyi öğrenmelerinin en iyi yolu, genellikle boylarına uygun, yere sağlam basan midillilere binmektir.

TJK ve Sayder tarafından hazırlanan Sapanca Hipodromu’nda birbirinden zevkli mücadeleleri izleyebilir ve bu heyecana ortak olabilirsiniz. Atlı safari ile özgürlüğü yaşamaya hazırsanız sizi Sapanca’ya bekliyoruz.
Binicilik; ata binme becerisidir. Atı iyi durumda kullanma sanatı olan binicilikteki bu iyi durum; atı tam yerinde, sakin, zamanında, güven içinde ve olabildiğince işe uygun kuvvet sarf ettirerek kullanma becerisinden oluşmaktadır. Biniciliğin tarihi çok eski zamanlara kadar uzanır. Binicilik tarihine damgasını vuranlar, belki de savaşlarda önemli rol oynayan, süvari de denen atlı askerlerdir. Günümüzde askeri amaçlı binicilik gerilerken, spor amaçlı binicilik önem kazanmıştır.

Paylaş:
sakarya son dakika
sakarya evden eve nakliyat