Bungalov Ucuz ve her şey dahilse dikkat!

Son dönemin tatil trendi haline gelen bungalov evler tatil yapmak isteyen pek çok kişinin kabusu oldu. Fırsatçıların son yöntemi de olmayan bungalov evleri sosyal medya hesabından kiralamak.
Bungalov Ucuz ve her şey dahilse dikkat!

Bungalov Ucuz ve her şey dahilse dikkat!

Son dönemin tatil trendi haline gelen bungalov evler tatil yapmak isteyen pek çok kişinin kabusu oldu. Fırsatçıların son yöntemi de olmayan bungalov evleri sosyal medya hesabından kiralamak. Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneği (SAVİBU) ise kurduğu sistemle her gün binlerce kişiyi dolandırılmaktan koruyor. Sapanca'da fırsatçıların rant kapısına çevirdiği bungalov dolandırıcılığıyla ilgili 4 arkadaşın başına gelenleri manşete taşıdığımız haber büyük yankı uyandırdı. Yaşanan dolandırıcılık sebebiyle Sapanca'nın marka değerini kaybettiğini ifade eden Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneği (SAVİBU) da perde arkasında yaşananları ve bu dolandırıcılığın önüne geçmek için kurdukları sistemi milliyet.com.tr'ye anlattı. SAVİBU Derneği Kurucu Başkanı Ali Safa Alaçam, Sapanca’nın hedef alınmasının sebebini ilçede bungalov türü konaklama tipinin çok yoğun olmasına bağlıyor. Alaçam, "İlçemizde Türkiye’nin her yerinden ve dünyanın birçok farklı ülkesinden misafir ağırlıyoruz. Popülerleştikçe seçenekler de fazlalaşıyor, bu da bir sebebi. İlçe belediyemize kayıtlı ruhsatlı işletme sayısı 700'ün üzerinde. Bu işletmelerimizin içerisinde tek ev olan da var, 25 ev olan da var" bilgisini verdi.

Milliyet Haberi 

https://www.milliyet.com.tr/amp/gundem/ucuz-ve-her-sey-dahilse-dikkat-bungalov-tuzagina-dusmemek-icin-3-yolu-acikladi-6809815

Paylaş:
sakarya son dakika
sakarya evden eve nakliyat